کابینت های مناسب آشپزخانه های کوچک

در طراحی آشپزخانه باید حساسیت زیادی به خرج داد زیرا یکی از مهم ترین بخش های خانه می باشد. باید طراحی آن به صورتی باشد که عملکردمان در آن با مشکل مواجه نشود به خصوص در آشپزخانه های کوچک که فضای چندانی نداشته و کارهای روزمره به سختی انجام می شود. بنابراین باید بهترین دکوراسیون را انتخاب کنیم.

بکاربردن رنگ های خنثی در کابینت ها:

برای آشپزخانه می توانیم از رنگ های سفید و طوسی که خنثی می باشند استفاده کنیم چون باعث بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه می شود. کابینت ها را در آشپزخانه باید بدون مرز در نظر گرفت تا بزرگتر از اندازه واقعی دیده شود. استفاده از کابینت های هایگلاس امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده چون علاوه بر انعکاس نور باعث می شوند فضای آشپزخانه مان ظاهری شیک و مدرن داشته باشند.

نقش جزیره در آشپزخانه های کوچک:

شاید استفاده از جزیره برای آشپزخانه های بزرگ مناسب باشد اما در آشپزخانه های کوچک نیز می تواند کاربرد زیادی داشته باشد زیرا باعث افزایش تعداد کابینت ها می شود. ازجزیره به عنوان میز کار، فضای غذاخوری نیز می توان استفاده کرد. به کار بردن سینک و گاز نیز در این قسمت گزینه مناسبی است. بهترین روش برای بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه استفاده از وسایل و لوازم توکار می باشد که به سادگی فضا را دو برابر می کند.

استفاده از میز گرد در آشپزخانه:

انتخاب میزگرد می تواند راه حلی مناسب باشد تا کارهایمان را براحتی در آشپزخانه انجام دهیم. استفاده از این میزها فضای کمتری را از اطراف ما می گیرد و تداخلی برای رفت و آمد ما در آشپزخانه بوجود نمی آورد. بنابراین فضای بیشتری برای انجام فعالیت های خود در آشپزخانه خواهیم داشت. با استفاده کردن چند نکته اساسی و بکاربردن آن ها فضای مناسبی را در آشپزخانه خواهیم داشت.