چند نکته کاربردی در طراحی داخلی

یک خانه زیبا با چیدمانی متفاوت می تواند روحیه افراد خانه را بطور کلی تغییر دهد و خانه ما را متفاوت از بقیه خانه ها کرده و زندگی راحتی را برای ما فراهم سازد. پس با رعایت چند نکته ساده و تاثیر گذار می توانیم حال و هوای خانه خود را عوض کنیم.

ابعاد وسایل دکوری خانه:

در طراحی داخلی خانه از وسایل دکوری باید استفاده کنیم که متناسب با ابعاد خانه و فضای آن باشد، مثلا در یک خانه کوچک نباید از وسایل تزئینی بزرگ استفاده کنیم. در عین حال که فضای خانه را اشغال می کند به مرور ما را از خرید آن وسیله پشیمان خواهد کرد. هم چنین برای دیده شدن وسایل حتما از نورپردازی مناسب استفاده کنیم و جای درستی در نقاط کانونی خانه آن ها را قرار دهیم.

استفاده از تابلو ها و آثار هنری:

با استفاده درست از وسایل هنری در خانه یک فضای زیبا را بوجود بیاوریم. می توانیم از وسایل و تابلوهایی استفاده کنیم که با رنگ ها و سبک طراحی داخلی خانه همخوانی داشته باشد. استفاده ازمجسمه ها نیز ایده خوبی می باشد تا زیبایی آنها توجه افراد را بخود جلب کند.

رعایت اصول رنگ شناسی:

معمولا از وسایل و لوازم مناسبی استفاده کنیم که دارای رنگ هایی سازگار با محیط داخلی خانه باشد. استفاده از رنگ های مختلف اصلا زیبا نسیت، اما با استفاده از تضاد رنگ ها میتوانیم، فضای چشم نوازی را ایجاد کنیم. مثلا در یک خانه با دکوراسیون سفید می توان از یک وسیله دکوری مشکی استفاده کرد. پس با بهره گیری از چند راهکار خوب خانه ای زیبا و متفاوت خواهیم داشت.