چندنکته درمورد دکوراسیون اداری

روشنایی در محیط کار بسیار مهم می باشد. هم چنین تحقیقات نشان داده که قدرت بینایی افراد تحت تاثیر نور قرار دارد و در عملکرد کارکنان نیز اثر خواهد گذاشت. روشنایی بینایی افراد را زیادتر کرده و باعث دقیق شدن ادراک آن ها می شود.

نقش صندلی های اداری:

یک صندلی اداری باید رطوبت پذیر باشد. هم چنین باید دسته داشته باشد تا تکیه گاه خوبی برای آرنج و شانه باشد. صندلی ها باید پشت ساق پاها را به خوبی پشتیبانی کنند. بیشترین زمان کارمندان، روی صندلی سپری می شود بنابراین صندلی ها باید به گونه ای باشد که به ستون فقرات آسیب نرساند.

انتخاب میز اداری مناسب:

میزی که انتخاب می شود باید متناسب با فضای مورد نظر باشد. هم چنین زاویه ای که فرد پشت میز می نشیند نیز باید مناسب باشد. فاصله میز تا دیوار باید به اندازه ای باشد که براحتی صندلی حرکت کرده و نشست و برخاست براحتی انجام شود.

نقش رنگ در دکوراسیون اداری:

با توجه به سن و سال کارمندان و همچنین نوع فعالیت شرکت باید رنگ دکوراسیون انتخاب شود. اگر کارمندان جوان و سرزنده هستند می توان از ست رنگ سبز یا قهوه ای تیره و سفید استفاده کرد. اگر هم محیط کار شلوغ و پرتحرک است بهتر است از ست زرد و نارنجی استفاده شود. بنابراین با رعایت کردن چند نکته مهم می توان محیط کار مناسب و دلچسبی را بوجود آورد.