نقش کابینت فلزی در آشپزخانه

اگر می خواهیم کابینتی براق و صیقلی داشته باشیم که با سلیقه ما هماهنگ باشد می توانیم از کابینت های فلزی مدرن و شیک استفاده کنیم. کابینت های فلزی جدید کاملا متفاوت از کابینت های فلزی قدیمی می باشند که به طور حتم با آن ها احساس می کردیم که آشپزخانه دور از زیبایی و هرگونه نظم بوده است.

تفاوت کابینت های فلزی و چوبی:

کابینت های چوبی ایراد چشم گیری نداشته و کاملا مناسب هستند و متناسب با سلیقه ما به بازار عرضه می شوند. کابینت های چوبی قابل رنگ و لکه گیری هستند و ظاهری زیبا دارند ولی براثر رطوبت تاب برمی دارند و یکی از مشکلات آن ها می باشد. در حالی که کابینت های فلزی نکته مثبتشان بادوام بودنشان است و اگر درست از آن ها استفاده شود ظاهر خود را حفظ خواهند کرد و هرگز به تغییر اساسی نیاز ندارند. کافیست آن ها را رنگ کنیم در نتیجه در هزینه های اضافی صرفه جویی خواهیم کرد.

مشکلات کابینت های فلزی:

این سبک از کابینت ها گران هستند اگر چه کارایی زیادی دارند اما بسیار پر سرو صدا هستند و هنگام قرار دادن ظروف فلزی ایجاد سر و صدا می کنند. از لحاظ استایل ظاهری سرد دارند و به مرور زمان خسته کننده خواهند شد. به سختی با بقه وسایل خانه هماهنگ می شوند. شاید دچار فرورفتگی بر اثر ضربه شده و درب ها نیاز به تعویض پیدا کنند.

چند نکته در مورد خرید کابینت فلزی:

در هنگام خرید باید از باز و بسته شدن درب ها اطمینان حاصل کنیم و این نکته را باید درنظر داشته باشیم که این جنس از کابینت بر اثر رطوبت دچار زنگ زدگی خواهند شد. صفحات فلزی این مدل با لیزر برش داده می شود دقت کنیم که گوشه های کابینت تیز نباشد و هم چنین باید سطح آن ها را مات انتخاب کنیم تا اثر انگشت روی آن ها دیده نشود. با بیان این خصوصیات در مورد کابینت های فلزی انتخابی مناسب خواهیم داشت که از لحاظ هزینه بهینه و مطابق با سلیقه مان باشد.