نقش شیشه در کابینت

مدتی است که لوازم شیشه ای بصورت محدود در خانه ها دیده می شود، اما یکی از ویژگی های شیشه این است که همیشه جذاب و با کیفیت است و اصلا از مد نمی افتد. بنابراین کابینت هایی که دارای درب یا قفسه های شیشه ای هستند بخاطر شفاف بودن و جایگاهی که برای نمایش لوازم دکوری فراهم می کنند در هیچ دکوراسیونی تکراری نخواهند شد. دراین مقاله نقش انواع شیشه را بصورت مختصر بیان می کنیم تا با کاربرد بهتر آن ها آشنا شویم.

نقش شیشه های شفاف:

این مدل از شیشه همه لوازم داخل کابینت را نمایان می کند. اگر چه در نظر برخی افراد نامناسب به نظر می آیند اما همین شیشه های شفاف به ما اجازه می دهند تا لوازم دکوری دلخواهمان را به نمایش بگذاریم و خیالمان را از بابت گرد و غبار راحت می کند. این سبک از شیشه برای آشپزخانه های کوچک و مدرن مناسب می باشد چرا که فضا را بزرگ و روشن نشان می دهد.

نقش شیشه های نیمه شفاف:

این مدل از شیشه برای کسانی مناسب است که به کابینت های شیشه ای علاقه دارند اما تمایل ندارند لوازم داخل کابینت ها کاملا دیده شود مناسب است. شیشه های کدر که به شیشه های یخ زده نیز معروف هستند ظاهری زیبا و خنک دارند و برای دکوراسیون آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب هستند. این مدل شاید درهم ریختگی را پنهان کند اما نه همه جزئیات را. بنابراین رنگ و اندازه لوازم از پشت آن ها مشخص است.

نقش شیشه های بافت دار:

این مدل از شیشه شکل های بسیار مختلفی را دارد که برای انتخاب آن ها خیلی با احتیاط باید عمل کنیم چون بعضی از آن ها خیلی زود از مد می افتند بهتر است شیشه هایی را انتخاب کنیم که ظاهری ساده تر و کلاسیک دارند. مزیتی که این مدل دارد این است که ظاهری زیبا داشته و دید داخل کابینت ها را مسدود می کند.

نقش شیشه های دانه دار:

این سبک از شیشه مدل های جدیدی هستند که به تازگی وارد بازار شده اند و ظاهر فوق العاده خاصی را در آشپزخانه ایجاد می کنند که با مدل های دیگر قابل مقایسه نمی باشند. این شیشه ها بیشتر در آشپز خانه های سنتی و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. شیشه های دانه دار برای مخفی کردن فضای داخل کابینت مناسب نیستند اما نسبت به شیشه های شفاف دید کمتری دارند.

نقش شیشه های سربی:

همانگونه که از اسم این شیشه مشخص است داخل این سبک مقدار زیادی از سرب استفاده شده است که وجود این فلز در داخل ترکیب شیشه ظاهری خاص و شفافیت بی نظیری را ایجاد می کند و در ساخت لوازم دکوری لوکس از آن استفاده می شود. اما پیدا کردن این مدل از کابینت کار سخت و پرهزینه ای است و به جای آن می توان از شیشه های رنگ آمیزی شده استفاده کنیم. با توجه به معرفی انواع شیشه و نقش آن ها در کابینت می توانیم بهترین گزینه را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده و به کار ببریم.