مهم ترین نکات در دکوراسیون داخلی

برای آنکه منزل ایده آلی داشته باشیم باید قوانین و اصول بسیاری را رعایت کنیم. این قوانین اهمیت زیادی دارد و باعث بی عیب و نقص بودن دکوراسیون می شود. یکی از کارهایی که دراین امر به ما کمک خواهد کرد این است که بتوانیم بین وسایل قدیمی و جدید منزل تعادل برقرار کنیم. به عنوان مثال ترکیب مناسبی بین عتیقه های دکوری و وسایل مدرن ایجاد نماییم.

قوانین طراحی دکوراسیون داخلی:

به جای آنکه به همه قسمت های خانه توجه کنیم می توانیم در یک قسمت تغییر ایجاد کنیم. می توانیم به جای تمرکز کردن روی همه دیوارها فقط از یک دیوار استفاده نماییم که بیشتر به چشم بیاید. کاغذ دیواری یک تغییر ساده، جدید و کم هزینه می تواند باشد که زیبایی خاصی را ایجاد می کند. اگرمنزلتان سرد و بی روح است ساده ترین روش برای رهایی ازاین وضعیت استفاده از گل و گیاه است که تعادل لازم را ایجاد می کند.

نکات چیدمان منزل و دکوراسیون:

پیروی کردن بیش ازحد از مد در دکوراسیون کاری بیهوده است. اگر مبلمان و یا وسایل جدیدی وارد بازار می شود که مرتبط با دکوراسیون است نباید از همه آنها درمنزلمان استفاده کنیم. به جای آن می توانیم از یک قسمت جزیی ایده گرفته و به کار ببریم. به عنوان مثال اگر مبلمان گلدار مد شد می توانیم از مبلمان ساده با کوسن های گلدار استفاده کنیم.

ترفند و تکنیک های دکوراسیونی:

دکوراسیون و چیدمان وسایل منزل نباید با همه اتاق ها شبیه باشد. برای هر بخش یک رنگ یا تم خاص انتخاب کنیم. ما معمولا رنگ سفید را برای دیوارهای خانه انتخاب می کنیم چون از امتحان کردن رنگ های مختلف می ترسیم. اما رنگ های آبی کم رنگ و خاکستری، رنگ های مناسبی هستند که استفاده از آنها پیشنهاد می شود. پس با رعایت اصولی نکات هرچند کوچک می توان به دکوراسیونی شیک و ایده آل دست پیداکرد.