طراحی دکوراسیون اتاق خواب

نقش اصلی اتاق خواب در خانه بیشتر به عنوان پناهگاهی برای استراحت و آرامش است. این قسمت برای فعالیت های مختلف افراد طراحی می شود و فضایی کاملا شخصی می باشد. اتاق خواب برای استراحت، مطالعه، انجام دادن تکالیف و مانند اینها کاربرد دارد و باید با توجه به شخصیت و علایق افراد طراحی شود.

ترکیب چند سبک در اتاق خواب:

ممکن است افراد، گاه به سبک سنتی یا مدرن و معاصر علاقه داشته باشند. بنابراین می توان اتاق را طوری طراحی کرد که از علایق هر دو نفر استفاده شود. به عنوان مثال می توان اتاق را به سبک سنتی طراحی کنیم و برای تزئین آن از وسایل مدرن استفاده کنیم.

استفاده از رنگ در فضای اتاق خواب:

برای استفاده از رنگ های روشن نیاز نیست که احتیاط کنیم چون به انداز کافی محیط را برایمان لذت بخش می کنند. رنگ های ملایم مانند سبز و آبی کارایی خوبی دارند. اما برای آنکه سلیقه خودمان را به نمایش بگذاریم بهتر است از رنگ های خنثی نیز استفاده کنیم. می توانیم از کف پوش های چوبی استفاده نماییم که همراه با رنگ کرم درکنار هم حس و ظاهر طبیعی را ایجاد می کنند.

نقش اکسسوری در اتاق خواب:

برای آنکه فضای اتاق خواب در هم ریخته و ناهنجار نباشد می توانیم از قلاب ها و قفسه ها استفاده کنیم. این کار کمک می کند تا وسایل ضروریمان در جای خود قرار بگیرند. برای زیبایی بیشتر می توانیم از تابلوهای شخصی، آیینه، شمع و حتی گیاهان استفاده کنیم. ممکن است به نظر برسد که این کارها زیاد هم ضروری نبوده و جنبه کاربردی داشته باشد. اما باعث ایجاد رنگ و آرامش دراتاق خواب می شوند. بنابراین برای آنکه اتاق خواب، راحتی بیشتری به همراه داشته باشد به نحوه تزئین آن با رنگ ها توجه کرده و آن ها را به کار ببریم.