طراحی دکوراسیون آشپزخانه

اولین و مهمترین نکته درطراحی یک آشپزخانه در نظر گرفتن بودجه برای ساختن آن است که اگر توانایی پرداخت کمی هزینه را داشته باشیم می توانیم تغییرات دلخواهمان را انجام دهیم که دراین مقاله به قسمتی از آن می پردازیم.

کابینت آشپزخانه :

از مهمترین عناصر آشپزخانه وجود کابینت ها می باشد که بخش بزرگی از آشپزخانه را بخود اختصاص داده اند و باید طوری انتخاب شوند که باعث بهم ریختگی تناسب در آشپزخانه نشوند . جنس کابینت ها بسیار مهم می باشد چون پتانسیل بالایی در کثیف شدن دارند . فضای بالای کابینت ها بهتراست آزاد باشد تا بتوان برخی وسایل آشپزخانه و یا حتی اشیاء تزیینی را در روی آن قرارداد تا زیبایی آشپزخانه را دوچندان کند.

پرده مناسب آشپزخانه:

در برخی از آشپزخانه ها برای افزایش نور یک پنجره قرارمی دهند که می توان با استفاده از یک پرده خوش رنگ به افزایش زیبایی در آشپزخانه کمک کرد . استفاده از تضاد رنگی درپرده ها باعث تکمیل یک فضای جذاب می شود . مثلا اگر دیوار سفید رنگ و کابینت ها رنگی هستند می توان از پرده همرنگ دیوارها استفاده کرد که فضایی خاص و متمایز ایجاد کند.

نقش کفپوش در آشپزخانه:

می توان گفت از اولین اقدامات درجهت طراحی یک آشپزخانه انتخاب کفپوش مناسب است .انتخاب یک سرامیک معمولی باعث ایجاد سادگی و جذابیت در آشپزخانه می شود. اگرچه کفپوش های چوبی بهتر هستند اما نسبت به کفپوش های دیگر نیاز به مراقبت خواهند داشت بنابراین باید چند نکته را درانتخاب آنها رعایت کنیم :لغزنده بودن آنها – قابلیت شستشوی آسان – ماندگاری وکیفیت – زیبایی . پس بادرنظر گرفتن چندنکته کاربردی که عنوان شد به راحتی می توانیم از فضای آشپزخانه خود لذت ببریم.