طراحی اتاق خواب کودک

یکی از عواملی که باعث دل مشغولی پدر و مادر هنگام ورود کودک به زندگی آن ها می شود این است که عوامل راحتی او را فراهم کنند. کودک با ورودش به دنیای جدید نیازهای زیادی دارد که یکی از آن ها اتاق خواب می باشد. بیشتر خانواده های امروزی با توجه به پیشرفت علم در زمینه دکوراسیون اتاق کودک و حتی نوزاد تجربه های زیادی را به دست آورده اند.

نقش پرده در اتاق کودک:

اتاق کودک هم مانند بخش های مختلف خانه نیاز به لوازم خاص خود را دارد که شامل: لوازم اصلی، لوازم جانبی و تزئینات می باشد. پرده نیز یکی از مهم ترین اجزای اتاق است که اهمیت خاصی دارد. بنابراین والدین همواره سعی می کنند مناسب ترین نوع پرده را از لحاظ جنس و رنگ برای کودک خود انتخاب کنند. باید این نکته را درنظر داشت که کودک پسر است یا دختر تا بتوانیم دکوراسیون اتاق را با توجه به روحیات آن ها طراحی کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب برای پسر:

رنگ اتاق خواب از موارد بسیار مهمی است که باعث تمایز طراحی اتاق پسر از دختر می شود و با توجه به تمایلات پسر بودن کودک باید وسایلی را انتخاب کنیم که به آن ها علاقه دارد. استفاده از اسباب بازی های پسرانه مانند توپ، ماشین و….توصیه می شود. برای رنگ اتاق بهتر است از رنگ های نسبتا تیره مانند آبی و قرمز و از این دسته رنگ ها استفاده کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب برای دختر:

در اتاق خواب دختر همانند اتاق خواب پسر باید از دکوراسیونی استفاده کنیم که کودک به آن علاقه دارد و باعث تمایز دختر از پسر می شود مانند عروسک ، وسایل بازی دخترانه و جذاب که فضا را گرم و صمیمی می کند. با توجه به روح لطیف دخترانه وسایل مناسبی را برایش فراهم کنیم. استفاده از رنگ های روشن مانند صورتی، سرخابی و سفید از این دسته رنگ ها می باشد. با توجه به نکات ذکر شده محیط امن و آرامی را برای فرزندمان فراهم کرده و به رشد و خلاقیت آن کمک کنیم.