ترکیب سبک ها درفضای اتاق خواب

همان طور که در مقاله قبل گفته شد، اتاق خواب به عنوان پناهگاهی برای استراحت و آرامش است. با تغییرات زیرکانه می توان فضا را با فاکتورهای شخصیتی خودمان خلق کنیم. از ترکیب رنگ ها هم استفاده کنیم تا برایمان رضایت بیشتری داشته باشد. هم چنین ترکیب جالب الگوها و نقش برجسته ها را از یاد نبریم.

تزئین دیوار اتاق مستر:

می توانیم از رنگ سفید برای برجسته کردن بالای تخت استفاده کنیم. برای دکور کردن اتاق مستر از قفسه های توکار می توان بهره برد بخصوص برای زمانی که محدودیت فضا داریم. در این قسمت علاوه بر کتاب از قاب عکس ها، شمع، لوازم تزئینی کوچک نیز می توانیم استفاده کنیم.

انتخاب جنس المان ها:

با اضافه کردن چوب می توانیم اتاق خوابی زیبا را بوجود بیاوریم. از الوارهای چوب در فریم های تخت و نیمکت پایین تخت و یا حتی سقف استفاده کنیم. برای آنکه وسایل اتاق کهنه و یا از مد افتاده بنظر نیاید رنگ دودی را برای زیبا شدن و بهتر شدن عناصر بکار ببریم. اگر می خواهیم از تزئینات سنتی استفاده کنیم باید بروی زمینه های با رنگ های زنده بکار برده شود.

لطیف کردن فضای داخلی اتاق :

از ترکیب رنگ ها استفاده کنیم مثلا رنگ های صورتی روشن، سرخابی و مانند آن را با طرح و رنگ هایی از آبی روشن و سرمه ای تلفیق کنیم. این ترکیب باعث ایجاد فضایی راحت و غیررسمی می شود. هم چنین با استفاده از یک فرش یا قالیچه می توان اتاق را به یک اثر هنری تبدیل کرد. پس با ایجاد فاکتورهای لازم برای این قسمت و ترکیبی استادانه از وسایل و رنگ ها فضایی آرام و رضایت بخش را بوجود آوریم.