ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ سفید همیشه پاکی، تمیزی و تازگی خاصی به همراه دارد بنابراین تمام افرادی که به بهداشت اهمیت می دهند بیشتر از رنگ سفید استفاده می کنند. پس آشپزخانه ای که وسایل آن سفید است همیشه باید تمیز وتاثیر گذار باشد. رنگ سفید به علت انعکاس بالای نوری که دارد فضا را دلبازتر و بزرگتر جلوه می دهد . پس برای زیباتر شدن بهتر است در بخش هایی از آشپزخانه ایجاد کنتراست کنید .

نحوه ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه:

زمانی که آشپزخانه فضای کوچکی دارد باید از ویژگی ترکیب رنگ ها کمک گرفت. رنگ سفید زمانی که با رنگ های گرم و مصالح طبیعی مثل چوب وسنگ ترکیب می شود فوق العاده  به نظر خواهد رسید . اگر به دنبال ظاهری زیبا هستید می توانید از مصالح  مصنوعی نیز استفاده کنید که درآن از رنگ های تند و زنده  استفاده شده باشد.

رنگ در آشپزخانه های کلاسیک :

تطبیق درست رنگ ها با توجه  به  شرایط مکانی  و زمانی و همچنین استفاده از ستون ها،  سرستون ها، قاب ها و منبت کاری ها بیان کننده سبک و زمان خاصی در نظر بیننده خواهد شد . رنگ آمیزی این عناصر از اهمیت بالایی برخوردار است که از ترکیب حتی دو رنگ یا سایه روشن به جزییات آن ها می توان تاکید کرد . بنابراین واضح کردن جزییات  به کمک رنگ به سازمان یافتن فضای آشپزخانه کمک کرده  و  به آن بعد می بخشد.

عناصر دکوراتیو  و افزایش صمیمیت در آشپزخانه :

معمولا ما در فضای  آشپزخانه خود از منظره های هوشمند تزیینی که دارای بافت می باشند غافل هستیم در حالی که بسیار تاثیر گذارند . درخشیدن کف پوش های چوبی  علاوه بر اینکه مانع سرخوردن می شود  فضای آشپزخانه را از یک فضای بی روح  و خسته کننده تبدیل به محیط گرم و صمیمی  می نماید . پس با استفاده از رنگ ها به صورت ترکیبی و  هم چنین بافت ها  و وسایل تزیینی در محیط آشپزخانه مان یک محیط زیبا خواهیم داشت که ضمن کار درآن از فضایش لذت خواهیم برد.