راحتی آشپزخانه با کانتر جزیره ای

این روزها معمولا کابینت ها تمام فضای آشپزخانه را می پوشانند و اجاق گاز، سینک و اکثر وسایل مورد نیاز بین کابینت ها قرار می گیرند. معمولا می توانیم چیدمان بهتری را انجام دهیم و از طرحی استفاده نماییم که دسترسی به قسمت های مختلف آشپزخانه را برایمان راحت کند. به این ترتیب جزیره آشپزخانه را به قلب آن تبدیل می کنیم.

نقش اجاق گاز و سینک در کانتر جزیره:

اگر اجاق گاز را در کانتر جزیره قرار دهیم نیازمند یک دستگاه تهویه مناسب خواهد بود و یا شاید بخواهیم یک سینک ظرفشویی نیز در آن قرار دهیم که دراین صورت بهتر است درکنار اجاق گاز قرار بگیرد تا ظرف هایی که روی اجاق گاز قرار دارند به راحتی به سینک ظرفشویی انتقال داده شوند. بنابراین سینک ظرفشویی باید ارتفاع مناسبی داشته باشد تا ظرف های بزرگ را بتوانیم براحتی در آن بشوییم.

نقش کانتر جزیره در دکوراسیون آشپزخانه:

دیواره ها را می توان در جزیره طوری طراحی کنیم که فضایی برای قرار دادن کتاب ها و مجله های آشپزی باشد. هم چنین می توانیم جایی را برای ظروف یا قابلمه های کوچک قرار دهیم و یا حتی می توان قسمتی را برای مایکروفر طراحی کنیم که تمام افراد خانواده بتوانند براحتی از آن استفاده کنند. گوشه های جزیره را حتما گرد طراحی کنیم که از برخورد با آن جلوگیری کنیم مخصوصا برای کودکان که خطرناک است.

نکات کاملی در مورد کانتر جزیره :

نیاز نیست کانتر جزیره و کابینت ها هم رنگ باشد تنها هماهنگی این قسمت با فضای خانه کافی است. می توانیم برای روشن کردن قسمت جزیره ازچراغ های منفردی که به سقف نصب می شوند استفاده کنیم . و در آخر اینکه پریزهای برق را تا حد امکان در اطراف دیواره های جزیره قرار دهیم نه روی سطح آن چون باعث ایجاد شوک الکتریکی در اثر رطوبت می شود.